KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 6651240
*
nr 665 1240
Sven Rydén
(f. 1925), Sverige
Blandteknik, Sven Rydén (f. 1925), 34x25
Sven Rydén, född 1925 i Bollnäs, svensk tecknare.
Följerätt
Utrop:
100 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 november 2010
kl 20:02:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/10 13:44:23
1
100 kr
1/11 13:34:35
2
150 kr
1/11 18:27:09
3
300 kr
1/11 19:57:00
4
250 kr
1/11 19:57:27
4
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik sven rydén svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6193 Akvarell
I W Sweeting. Signerad, daterad 1880, landskap med..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:57
-
6051 Blyerts
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Replik". Signe..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:56
-
6124 Parti grafik
+ akvarell, Diverese, oramade lösa blad, Bland ann..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:20
*
Sven Rydén
Sven Rydén, född 1925 i Bollnäs, svensk tecknare.
nr 665 1240
Sven Rydén
(f. 1925), Sverige
Blandteknik, Sven Rydén (f. 1925), 34x25
Sven Rydén, född 1925 i Bollnäs, svensk tecknare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 100 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 november 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/10 13:44:23 | 1 | 100 kr |
1/11 13:34:35 | 2 | 150 kr |
1/11 18:27:09 | 3 | 300 kr |
1/11 19:57:00 | 4 | 250 kr |
1/11 19:57:27 | 4 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik sven rydén svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6193 Akvarell
I W Sweeting. Signerad, daterad 1880, landskap med..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:57 -
6051 Blyerts
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Replik". Signe..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:56 -
6124 Parti grafik
+ akvarell, Diverese, oramade lösa blad, Bland ann..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:20